ALPAKI – Kto to taki?

Alpaki to niewiarygodnie łagodne i przyjazne stworzenia, pluszaki o cudownych oczach i puszystym, przyjemnym w dotyku runie. Te przecudnej urody i pokojowym usposobieniu zwierzęta pochodzą z Ameryki Południowej. Można je spotkać w Chile, Boliwii i Peru. Należą do rodziny wielbłądowatych. Ich niezwykłe usposobienie oraz uroczy wygląd sprawiają, że alpaki od pierwszej chwili kradną serca i wywołują uśmiech na twarzy.

W Alpaparku, a konkretnie w domku na Alpaczym Pagórku mieszkają trzej wyjątkowi przedstawiciele swojego gatunku.

Jerzy – wrażliwy intelektualista. Jest bardzo ostrożny, a zarazem dzielny i odpowiedzialny.

Wyluzowany Ludwik uwielbia przyjemności, a z tych największą jest jedzenie. Doskonale wie jak zapewnić sobie stały dostęp do smakołyków i można się do niego przytulać bez końca.

Piotruś – najmłodszy w rodzinie delikatny maluch. Zdaje się wykorzystywać pozycję dzieciaka w stadzie. Raz popluje Jurka, innym razem Ludwika, a i tak wszystko uchodzi mu na sucho. W razie potrzeby i tak zawsze staną w jego obronie.

Spotkania z naszymi Alpachłopakami to okazja, by zdobyć podstawową wiedzę na temat tych milusińskich stworzeń, ale przede wszystkim, aby miło spędzić czas w ich towarzystwie. Można je poobserwować, poprzytulać, nakarmić oraz zaprosić na spacer.